עו"ד גירושין | יעל גיל | גירושין / שלום בית

גירושין / שלום בית

 

הגעתם לשלב הזה, נפרדים. לא חשבתם שזה יקרה וכך זה יגמר, אבל מי מכם או שניכם החלטתם שמערכת היחסים נגמרה והגיעה העת להתגרש. מה עושים עכשיו? האם אתם מעוניינים להתגרש, או שאתם רוצים לתת למערכת היחסים, הזדמנות נוספת, ומתכננים להגיש תביעה לשלום בית? למי פונים? לאן ניגשים - לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה? מהו מרוץ סמכויות וכיצד הוא משפיע עליכם?

לבית הדין הרבני, יש סמכות ייחודית לדון בענייני נישואין וגירושין בישראל, הנוגעים ליהודים שהם אזרחי ישראל ותושביה. לאף בית משפט אחר אין סמכות לדון בענייני הנישואין או הגירושין וניתן לקבל ולתת גט רק בבית הדין הרבני. בבית המשפט לענייני משפחה לא ניתן לדון על גירושין או לקבל ולתת גט. ענייני הגירושין, כוללים תביעה לגירושין ומתן פסק דין לגירושין. כמו כן, ניתן להגיש לבית הדין הרבני בלבד, גם תביעה לשלום בית.

בישראל, בני הזוג יכולים להתגרש מכוח הסכמתם בלבד. יחד עם זאת, במידה והגירושין אינם מוסכמים על שני בני הזוג, נדרשת בבית הדין הרבני עילת גירושין, על מנת לחייב מי מבני הזוג להתגרש שאם לא כן, עלולה התביעה לגירושין להידחות, או שבית הדין ימליץ על בני הזוג להתגרש אך לא יכפה זאת עליהם.

יש האומרים שגירושין זה חורבן, חורבן הבית עבור בני הזוג וילדיהם, עבור המשפחה כולה. להם אומר, שאפשר גם אחרת. נישואין אפשר לסיים גם בטוב, זאת כאשר שני הצדדים מאפשרים זאת. אנחנו פה כדי לעשות סדר בבלגן ולהפוך את החוויה הקשה הזו, לחוויה שאפשר לעבור אותה, עם מינימום נזקים, כמה שפחות סבל ובראש מורם. סוף הנישואין, הוא אינו סוף חייכם. התגרשו בדרך הנכונה, החיים החדשים שלכם נמצאים ממש מעבר לפינה.

לקריאה נוספת:

גירושין

 

עוד על גירושין, על שלום בית, על מרוץ סמכויות ועל בית הדין הרבני, תוכלו לקרוא במאמרים המתפרסמים באתר.

   
       

 

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל. 

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.