עו"ד גירושין | יעל גיל | משמורת

משמורת

 

אתם הורים לילדים, אך האהבה ביניכם תמה ופניכם לגירושין. מה עושים? מי מקבל את החזקה על הילדים? מי מחליט לגבי עתידם, החלטות גדולות כקטנות? מהי משמורת ובמה היא שונה מאפוטרופסות? האם שני ההורים הם המשמורנים על ילדיהם?

על מנת לתת מענה לתשובות אלו, נפנה לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב 1962. שם נקבע כי, שני ההורים הם האפוטרופסים החוקיים על ילדיהם, באופן בו, על שניהם מוטלת החובה והזכות לדאוג לילדם, וכמו כן, לקבל החלטות ביחס לעתידם. יחד עם זאת, נקבע בסעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, כי במצב בו, ההורים לא מצליחים להגיע להסכמה, מי מהם יהיה המשמורן, על הילד, בית המשפט יקבע זאת במקומם, כאשר ברירת המחדל היא, שילדים עד גיל 6, יהיו אצל אימם. ברירת מחדל זו, מכונה "חזקת הגיל הרך".

בעשור האחרון חלו תמורות ביחסם של בתי המשפט לענייני משפחה לחזקה זו ובתי המשפט כבר לא נותנים משמורת אם באופן גורף וניתן לראות פסיקות רבות, הקובעות "אחריות הורית משותפת". פסיקות בתי המשפט, ניתנות לאחר כתיבת תסקירי סעד, על ידי פקידות סעד לסדרי דין, הממונות על ידי בתי המשפט. לעיתים, הצדדים מופנים לבדיקת מסוגלות הורית.

אם הנכם מבולבלים, אל תחושו לבד, אנשים שאינם עוסקים בתחום, נוטים ללכת לאיבוד ואינם יודעים מהי הדרך בה, עליהם לפעול. אנחנו כאן על מנת לעזור, להסביר ולהפוך את תהליך הפרידה הקשה, למסע קל יותר לעבר הורות בריאה, הן עבור הילדים והן עבור ההורים.

לקריאה נוספת:

משמורת

משמורת משותפת

 

פסקי דין:

משמורת משותפת 1

משמורת משותפת 2

משמורת משותפת 3

משמורת אב

משמורת משותפת בהסכם

 

עוד ובהרחבה על משמורת, משמורת משותפת והסדרי ראיה במאמרים המפורסמים באתר.

   
       

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל. 

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.