עו"ד גירושין | יעל גיל | גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה הנם גירושין בהסכם, שמושג ללא התערבותו של בית המשפט. בסופו של התהליך מגיעים בני הזוג לבית המשפט לענייני משפחה, או לבית הדין הרבני, אשר נותנים תוקף של פסק דין להסכם ומאשרים אותו.

תהליך של גירושין בהסכמה ניתן לנהל במספר דרכים. ניתן לנהל מו"מ בין שני עורכי דין ולהגיע להסכם וניתן לקיים הליך של גישור אצל אותו עו"ד, אשר יביא את הצדדים מתוך הסתכלות רחבה ומעמיקה על המשך הדרך ובפרט על טובת הילדים, לידי הסכם כולל.

במהלך תהליך הגישור, מקיימים בני הזוג ישיבות משותפות וכל אחד לחוד עם המגשרת, אשר מקשיבה להם ומנסה להביא אותם להסכם שיטיב עם שניהם ולא יקפח אף אחד מהם.

מהו למעשה הסכם גירושין? הסכם גירושין כולל הסכמות בדבר הסדרי הראיה והתנהלות ההורים עם הילדים לאחר הגירושין, הסכמה לגבי זהות ההורה המשמורן, או הסכמה בדבר קיומה של משמורת משותפת, הסכמות בדבר מזונות הילדים והסכמות בנוגע לעניינים הרכושיים – ממוניים. קיימת התייחסות לנושא מתן הגט והסכמות נוספות, במידת הצורך. מה שמשמעותי וחשוב הוא, שהכול מתבצע בהסכמה ולא בכפיה ע"י בית המשפט.

ניסוח הסכם הגירושין דורש במקרה של גירושין בהסכמה מיומנות רבה, מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, ידע והכרות עם הפסיקה האחרונה בתחום ורגישות וכל זאת, כדי להביא שני צדדים הנמצאים לרב במחלוקת, לידי הסכם. ניסיוני הרב, לאורך השנים, לימד אותי, כי מלחמות בבתי משפט גובות מחיר כבד, בעיקר מילדי בני הזוג.

אני מאמינה בדרך הגישור וההסכמים. במקום לנהל קרבות ממושכים ויקרים בבית המשפט, ייטב לבני הזוג המתגרשים, להגיע להסכם גירושין. התהליך בו הצדדים מגיעים להסכם גירושין, מאפשר לצדדים לפעול מתוך שיקול דעת מושכל ולא תחת לחץ. המו"מ לקראת הסכם גירושין, מתבצע באמצעות עורכי/ות הדין המייצגים את בני הזוג. תהליך זה, לוקח הרבה פחות משאבים נפשיים, מתאפיין באנרגיות הרבה יותר חיוביות וכמובן מהווה הליך זול בהרבה, מההליך המתקיים לעיתים מספר שנים, בבתי המשפט או בבתי הדין.

הגעה להסכם, בלי התדיינויות בבית המשפט, מועילה ביותר אף לילדי בני הזוג, מטיבה עימם ומאפשרת לעיתים מזומנות, המשך קיום וניהול יחסים תקינים גם לאחר הגירושין, כל זאת, לטובת הילדים והקשר עם הוריהם.

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.