עו"ד גירושין | יעל גיל | ביטול חיוב במזונות לבת המתנכרת

ביטול חיוב במזונות לבת המתנכרת

ביום 29/10/09, נתנה סגנית הנשיא כבוד השופטת נילי מימון פסק דין מעניין וראוי, בו קבעה כי מזונות קטינה כבת 17 יבוטלו בשל התנהגותה המתנכרת כלפי אביה. גם את מזונות הבן בן ה - 13 היא הפחיתה והעמידה ע"ס של 750 ש"ח. מאז החליט האב להתגרש מן האם, עשתה האם המשמורנית על הילדים, כל שביכולתה כדי לגרום לניכור חמור בין הילדים לבין אביהם. הגיע המצב לכך, שהילדה נהגה לכנות את אביה בכינוי גנאי מחפירים.

להלן לינק לפסק הדין:

גירושין - עו"ד יעל גיל

זהו בעיני מענה לא רע, לאמהות מנכרות, אשר מונעות קשר בין האב לבין הילדים ומסיתות אותם, בלי לקחת בחשבון, את הנזקים האדירים שנגרמים מבחינה נפשית לילדים, הגדלים עם שנאה לאב וכמובן, לנזק הנגרם לאב עצמו.

יחד עם זאת, נשאלת השאלה, האם אין סתירה בין הדין החל על קטין מורד, כמו במקרה זה, לבין הדין הכללי הנוהג במזונות ילדים, הנותן עדיפות עליונה לכך שאב יקיים את חיובי המזונות לילדיו, לא משנה באיזו דרך הגיעו לעולם.

בנסיבות מסויימות, הייתי נוקטת אולי בגישה אחרת : העברת הקטינים למשמורת האב וקביעת הסדרי ראיה בהשגחה עם האם, כך שלא תוכל להסית. אלא שגישה זו היא מאוד בעייתית, במצב בו נמצאים הילדים היום, כשהם שונאים את אביהם ומתנכרים לו לחלוטין. נראה שכבוד השופטת נילי מימון, פעלה בדרך המשפטית הראויה ביותר בנסיבות העניין.

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - ביטול חיוב במזונות לבת המתנכרת

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.