עו"ד גירושין | יעל גיל | ירושה - המחוזי פסק כי אישה אשר היתה פרודה כחמש שנים מבעלה, תירש אותו

ירושה - המחוזי פסק כי אישה אשר היתה פרודה כחמש שנים מבעלה, תירש אותו

פורסם בכלכליסט, כי בית המשפט המחוזי בחיפה קבע, כי אישה שפרודה מבעלה כחמש שנים, תירש אותו. המחוזי הפך בכך פסיקה של בית המשפט לענייני משפחה בעניין זה. בית המשפט לענייני משפחה קבע : כי האישה, אשר עזבה את בעלה 5 שנים לפני מותו, הגישה נגדו תביעת גרושין והוכרזה בבית הדין הרבני כמורדת, לא תירש אותו.

בית המשפט לענייני משפחה קבע, כי היה קיים בין בני הזוג הסכם גרושין, שלא יצא לפועל וכי בוצעה כבר חלוקת הרכוש ביניהם. כמו כן, קבע בית המשפט לענייני משפחה, כי למרות שבני הזוג מעולם לא התגרשו, יש חוסר צדק בכך שהאישה, אשר בעטיה נגרמה הפרידה, תירש את בעלה.

עוד נזכר, כי האישה עתרה לבית המשפט להכיר בה כיורשת יחידה, למרות שלבעלה המנוח היה בן.

לכתבות בכלכליסט בנושא זה:

כתבה מספר 1

כפי שאנו רואים, שוב עולה כאן הדילמה בנושא המוכר, האם על בתי המשפט לפסוק בהתאם ללשון החוק הברורה, כפי שפסק בית המשפט המחוזי במקרה זה, או שעליו לפרש את לשון החוק, באופן המוסיף נדבכים של מוסר וצדק, תוך הצגת פרשנות של החוק, בהתאם לערכים בהם מחזיק השופט היושב בדין.

כבר כתבתי בעבר, כי אני תומכת בחזרה לפסיקה שקרובה יותר ללשון החוק, במקרים רבים. יחד עם זאת, בעיני זהו דווקא מקרה לדוגמה, בו לשון החוק הדווקנית, אינה משרתת את ערכי הצדק, ההגינות והמוסר ובהחלט פסיקת בית המשפט לענייני משפחה, תואמת יותר את השקפתי האישית בנושא.

להלן לינק לדיון המלא:

עו"ד יעל גיל - גירושין - ירושה - המחוזי פסק כי אישה אשר היתה פרודה כחמש שנים מבעלה, תירש אותו

 
ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.