עו"ד גירושין | יעל גיל | תשלומים עיתיים לידי אישה שאינה משתכרת

תשלומים עיתיים לידי אישה שאינה משתכרת

ביום 15/11/09, נתן כבוד השופט סילמן ניצן פסק דין מעניין מאוד בנושא נכסי קריירה וכושר השתכרות. מדובר בבני זוג אשר מבקשים להתגרש. האישה הביאה עמה לנישואין את דירתה ועל כך הוסיף הבעל סכום זעום. כמו כן, פדתה האישה כספים אשר נצברו לטובתה מעבודתה, בסך של כ 412,000 ש"ח , כאשר פרשה מן העבודה בגיל 41, כדי לטפל בבנה. בני הזוג השתמשו בכספים הללו לצרכיהם המשותפים. הבעל הגיע לנישואין ללא כל רכוש ועם שכר של כ - 5000 ש"ח. במהלך הנישואין הוא עשה תואר שני ושכרו הנוכחי עומד על כ 20,000 ש"ח ברוטו.

בתיקון מס' 4 לחוק יחסי ממון הוכנס דרך סעיף 8 לחוק, נושא הפערים בהשתכרות הצדדים.

לפי סעיף 8 (2) לחוק יחסי ממון:

"8. ראה בית המשפט או בית הדין נסיבות מיוחדות המצדיקות זאת, רשאי הוא, לבקשת אחד מבני הזוג – אם לא נפסק בדבר יחסי הממון בפסק דין להתרת נישואין – לעשות אחת או יותר מאלה במסגרת איזון המשאבים:

(1) ....

(2) לקבוע שאיזון שווי הנכסים, כולם או מקצתם, לא יהיה מחצה על מחצה, אלא לפי יחס אחר שיקבע בהתחשב, בין השאר, בנכסים עתידיים, לרבות בכושר ההשתכרות של כל אחד מבני הזוג;"

כבוד השופט נתן פסיקה ראויה בעיני, הן עפ"י החוק והן עפ"י הצדק.

להלן לינק לפסק הדין אשר פורסם באתר פסקדין:

גירושין

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - תשלומים עיתיים לידי אישה שאינה משתכרת

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.