עו"ד גירושין | יעל גיל | מזונות ילדים במדינת ישראל - דרושה מהפיכה

מזונות ילדים במדינת ישראל - דרושה מהפיכה

לפני מספר שנים פרסמתי מאמר בנושא מזונות ילדים במדינת ישראל, שהפך בהמשך להצעת חוק, כאשר ציטוט וסיכום המאמר, היו דברי ההסבר להצעה, אשר לא הבשילה לחוק.

עד היום, חל במדינת ישראל הדין האישי בנושא מזונות ילדים, זאת, על פי סעיף 3 (א) לחוק לתיקון דיני המשפחה (מזונות). האב נושא בכל ההוצאות ההכרחיות של ילדיו, בין אם הוא עשיר או עני, זאת, כאשר העני והעשיר משלמים סכומים די דומים. חמור מכך, יכול להיות אב שמשתכר 4500 ש"ח לחודש ואם שמשתכרת 15,000 ש"ח לחודש ועדין על האב מוטל חלק הארי של התשלום עבור ילדיו. אין לי כל טענה, נגד תשלום מזונות של האב לילדיו, להפך, זו זכות וחובה כאחת. יחד עם זאת, חוסר המידתיות ואי החלת האמור בסעיף 3 א לחוק לתיקון דיני משפחה (מזונות), על יהודים במדינת ישראל, אלא על זוגות מעורבים בלבד, הוא שגוי ומביא לתוצאות שליליות בכל מובן שלא נסתכל על כך.

על פי סעיף 3א לחוק הנ"ל, על שני ההורים לשאת בדמי מזונות הילדים על פי הכנסותיהם הפנויות.

עוד לדעתי, יש לקחת בחשבון גם את זמני ההורות של כל אחד מן ההורים עם הילדים. גברים שמטפלים בילדיהם מחצית השבוע, לא צריכים לשאת באותו תשלום שנושא בו אב שלא מטפל כמעט בילדיו. מובן שהזמן במהלכו שוהים הילדים אצל האב ואצל האם, יש לו גם ערך כלכלי וצריך לכמת אותו.

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - מזונות ילדים במדינת ישראל - דרושה מהפיכה

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.