עו"ד גירושין | יעל גיל | מורה גבר יקבל "תוספת אם"

מורה גבר יקבל "תוספת אם"

מורה בבית ספר יסודי, נשוי ואב לשתי בנות, אשר עובד בהיקף משרה של 80% והנו בעל ותק בעבודה של 15 שנים, הגיש תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ובה הוא טען, כי מורה אישה שהיא אם לילדים עד גיל 14 והיא בעלת אותו היקף משרה כמוהו, מקבלת מה שקרוי "תוספת אם" בגובה של 10 אחוזים משכרה. לדבריו, העובדה כי המדינה אינה מעבירה אותו סכום כסף אף לאב, מהווה אפליה אסורה. התובע התבסס על פסק דין סעדון, אשר קבע כי אי הענקת "תוספת אם" לגבר במצב דומה, מהווה אפליה אסורה. המדינה טענה, כי פסק דין סעדון אינו מעלה עילת תביעה וכי למורה אין כל זכות חוקית לקבל "תוספת אם ."

כבוד השופטת מיכל לויט מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבעה כי "תוספת אם" הנה זכות הורית, אשר התובע זכאי לה, בדיוק כפי שזכאית לה המורה האם. זאת, מיום מתן פסק הדין בעניין סעדון. עוד קבעה כבוד השופטת לויט כי מטרתו של חוק שוויון הזדמנויות, הנה לשמור על עקרון השוויון ולהבטיח איסור אפליה.

עינינו הרואות, כי עם שינוי העיתים ומשאבות רבים יותר מבעבר מטפלים בילדיהם, מתעדכנות אף פסיקות בתי המשפט הרלבנטיות. אם הדברים יחלחלו לבתי המשפט לענייני משפחה, ימים יגידו. נשאלת השאלה, האם יאושר פסק דין זה בערכאה גבוהה יותר, הן לנוכח תפיסות עולמם של שופטי בית הדין הארצי לעבודה והן לאור הקביעה שאינה מתיישבת עם הלשון הברורה, באשר "תוספת אם" כשמה כן היא ואולי הגיעה העת לשנות את השם ולקרוא לילד בשמו "תוספת הורה".

להלן לינק לדיון המלא:

גירושין - עו"ד יעל גיל - מורה גבר יקבל "תוספת אם"

 

ניתן ליצור קשר עם עו"ד יעל גיל באמצעות הטופס
או בטלפונים: 03-9645334, 052-3535946
שעות פעילות המשרד: ימים א-ה בשעות 8:30-18:30.
(כשהמשרד סגור יש מענה אנושי להשארת הודעות).

© כל הזכויות שמורות לעו"ד יעל גיל.

כל המידע המוצג באתר הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית. המחברת אינה נושאת באחריות כלשהי כלפי הקוראים ואלה נדרשים לקבל ייעוץ מקצועי משפטי ו/או אחר לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.